הרמת עפעפיים עושים במרכז תל אביב לכירורגיה פלסטית

  • check מיטב הרופאים המומחים בכירורגיה פלסטית
  • check התוצאות הטובות ביותר מזה 30 שנה
  • check אלפי לקוחות מרוצים

ניתוח הרמת עפעפיים

מרכז תל אביב לכירורגיה פלסטית הנו המרכז המוביל לכירורגיה פלסטית אסתטית בישראל. המרכז פועל על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר בארץ ובעולם כולו ומספק את איכות השירות הטובים ביותר לכל אחד מלקוחותינו.

ניתוח הרמת עפעפיים (ניתוח Blepharoplasty) הוא ניתוח אסתטי ותפקודי. הניתוח מבוצע על מנת להסיר עודפי עור ושומן המצטברים בעפעפיים. עודפי העור יוצרים מראה כבד ואף תחושת כובד המורגשת בעיקר בשעות הערב. נשים בד"כ יתלוננו על אי יכולת להתאפר בעפעפיים העליונים.

כאשר מצטברים עודפי עור בעפעפיים אנו מכנים את המצב Blepharochalasis. כאשר, לעומת זאת, מתרחשת צניחה של העפעפיים אנו מכנים את המצב Blepharoptosis . בניגוד ל- Blepharochalsis, מצב ה- Blephroptosis הינו מצב הדורש תיקון רפואי בו מטופל השריר שנחלש ואשר גרם לצניחת העפעף (ניתוח זה ממומן בד"כ על ידי קופות החולים).

לעיתים נשלב את ניתוח הרמת העפעפיים העליונים עם ניתוח הרמת העפעפיים התחתונים. בניתוח העפעפיים התחתונים הדגש יהיה בעיקר על הסרת עודפי השומן ("שקיות").

מהו ההבדל בין ניתוח העפעפיים העליונים וניתוח הרמת גבות?

ניתוח הרמת הגבות מרים את הגבה ואת צידי העין. ניתוח העפעפיים העליונים מרים את עור העפעף בלבד.
על מנת להקל סיכמתי את ההבדלים בטבלה:

ניתוח הרמת גבותניתוח עפעפיים עליונים
במה מטפל? בצידי העין בעודפי העור על העפעפיים
היכן הצלקת?בקו או בתוך קו שיער הרקהבקפל העפעף
כמה זמן מחזיק? 3-5 שנים10-15 שנים
ניתוח הרמת גבותניתוח עפעפיים עליונים
במה מטפל? בצידי העין בעודפי העור על העפעפיים
היכן הצלקת?בקו או בתוך קו שיער הרקהבקפל העפעף
כמה זמן מחזיק? 3-5 שנים10-15 שנים

מהאמור לעיל ניתן להבין כי קיימים יתרונות וחסרונות לביצוע ניתוח הרמת גבות בשילובעם ניתוח העפעפיים העליונים – להלן טבלה המסכמת את היתרונות למול החסרונות בביצוע ניתוח משולב (הרמת גבות ועפעפיים עליונים):
.בייעוץ נחליט האם לבצע את הניתוח המשלב הרמת גבות ועפעפיים עליונים או את ניתוח העפעפיים העליונים בלבד

למי מיועד הניתוח ?
נשים וגברים הסובלים מעודפי עור או שומן בעפעפיים העליונים או התחתונים.

הליך הניתוח

ניתוח העפעפיים העליונים מתבצע בהרדמה מקומית עם טשטוש. כאשר מתבצע בנוסף ניתוח העפעפיים התחתונים ו/או ניתוח הרמת הגבות, יתבצע הניתוח בהרדמה מלאה.

ניתוח עפעפיים עליונים:
העור העודף מעל העפעף ושקיות השומן הממוקמות בצידי האף מוסרים. החתך נתפר בתפרים לא נמסים המשאירים צלקת מזערית ונסתרת בקו קפל העפעף.

ניתוח עפעפיים תחתונים:

יכול להתבצע ב-3 שיטות:

1. בשיטה פתוחה – זוהי השיטה הרגילה בה יוסרו עודפי העור ושקיות השומן מהעפעפיים התחתונים דרך צלקת הממוקמת מתחת לקו הריסים.

2. בשיטה סגורה -(הנקראת Transconjuctival Blepharoplasty ) – בשיטה זאת, יהפוך דר' סילפן את העפעף ויבצע הסרת עודפי שומן בלבד. החתך כאמור פנימי ולא יותיר צלקת חיצונית. יתרון השיטה – מתאים לכל מטופל/ת שאינם סובלים מעודפי עור, ו/או למטופלים בהם קיימת החלשות של שריר העפעף התחתון. חסרון השיטה – איננה מטפלת בעור.

3. בשיטת ה"צביטה" – (הנקראת Pinching) – בשיטה זאת, תבוצע הסרת העור העודף לאחר "צביטתו". החתך יתפר בתפרים לא נמסים. יתרונה – איננה מצריכה פתיחת העפעף ומטפלת בעור העודף בלבד ללא סיכון למשיכת העפעף מטה. חסרונה – איננה מטפלת ב"שקיות" השומן.

תקופת ההחלמה

לאחר ניתוח הרמת עפעפיים, ישאר המטופל להשגחה למשך מספר שעות ואז ישוחרר לביתו. במהלך הימים הראשונים שלאחר הניתוח מומלצים קומפרסים קרים לעיניים ומנוחה. העין תהיה פתוחה וניתן יהיה לבצע את כל הפעולות היומיומיות הרגילות (כולל עבודה למול מחשב), למעט פעילות מאומצת וחשיפה לשמש. לאחר 5-7 ימים יוסרו התפרים. הבצקת חולפת בתוך כשבועיים, אולם תהליך ההסתגלות של העין למצבה החדש עשוי להמשך זמן ממושך יותר.

תופעות לוואי וסיבוכים אפשריים

תופעות הלוואי העיקריות הינן בצקות (המתבטאת בנפיחות ושטפי דם). אלו שכיחות יותר בניתוח העפעפיים התחתונים ועלולים להמשך זמן המשתנה בהתאם למצב המטופל, התרופות ותוספי המזון אותן נוטל. ציסטות קטנות המופיעות על העפעפיים (הנקראות milia), עלולות להופיע ובד"כ חולפות עצמונית ללא טיפול.

מרבית הסיבוכים, לעומת זאת, המתרחשים כתוצאה מניתוח זה, יתרחשו כתוצאה מהסרת יתר של עודפי עור. לכן מדגיש דר' סילפן, כי כמות העור הניתנת להסרה הינה מוגבלת ויש להסיר את עודפי העור במתינות ובזהירות על מנת שלא לפגוע במפתח העין.פגיעה במפתח העין עלולה להוביל להחמרה במצב היובש בעיניים, משיכת העפעף התחתון מטה (Ectropion), שריטות בקרנית, זיהומים ואף לעוורון (נדיר ביותר).

צפו בד"ר רם סילפן מסביר על ניתוח להרמת עפעפיים

ניתוח עפעפיים מיועד להשיב את המראה הטבעי של העיניים. בסרטון יציג ד"ר סילפן שינויים בשיטות הטיפול, מהם המצבים בהם נדרש ניתוח עפעפיים, מה כוללת ההכנה לניתוח, תיאור הליך הניתוח, שכיחות ושביעות רצון של מטופלים.

ניתוחי פנים נוספים

במרפאתנו מתבצעים מגוון ניתוחים נוספים ומשלימים כגון ניתוח אף, ניתוח הצמדת אוזניים, ניתוח הרמת גבות, ניתוח מתיחת פנים, ניתוח סנטר וניתוח הרמת מצח. מוזמנים להתרשם ולתאם פגישת ייעוץ.

כתבות אחרונות

כל מה שצריך לדעת על ניתוח אף

כל מה שצריך לדעת על ניתוח אף האף הנו האיבר המרכזי והבולט ביותר בפנים ובשל כך מושך אליו את מרבית תשומת הלב. ביקורך במרפאתנו מהווה

שאלות נפוצות

לאחר שבועיים לערך, יורדות הבצקות בעיניים ואז כמובן לאחר בדיקה ואישור רופא מומחה ניתן לחזור לפעילות. 

לעיתים כן. זה תלוי במצב המטופל והאם זה מצב בו המטופל מוגבל מבחינת ראייה. 

מומלץ לא לטוס עד כארבעה שבועות לאחר ביצוע הניתוח, במיוחד לא לטיסות ארוכות. כדאי לתזמן את מועד הניתוח לפי התוכניות לחופשה בחו"ל.

 

מומלץ לחכות כעשרה ימים מהניתוח לפני שימוש באיפור כדי להימנע מזיהומים בחתכים. חשוב לתת לעור הפנים להתנקות גם מתכשירי איפור וגם ממוצרי קוסמטיקה אחרים. הימנעו מאיפור כבד שיכול להבליט את הצלקות והשתמשו באיפור עדין באיזור העיניים.

 

כמובן, לאחר תקופה ההחלמה וזמן ביטחון של שבועיים לאחר שירדו הבצקות מהעיניים יהיה ניתן להשתמש בעדשות מגע. זאת כמובן לאחר בדיקה ואישור רופא מומחה. 

מלאו עכשיו פרטים ובואו לפגישת ייעוץ:

מלאו עכשיו פרטים ובואו לפגישת ייעוץ:

1-700-50-10-35

דילוג לתוכן