מתיחת פנים למראה צעיר ורענן

ככל שאנחנו מתבגרים, פנינו הולכים ונהפכים לנפולים יותר, בעלי מראה עייף ושחוק. בעזרת ניתוח מתיחת הפנים, ניתן לקבל בצורה פשוטה מראה צעיר ורענן יותר

קרא עוד >>

ניתוח מתיחת פנים

מרכז תל אביב לכירורגיה פלסטית הנו המרכז המוביל לכירורגיה פלסטית אסתטית בישראל. המרכז פועל על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר בארץ ובעולם כולו ומספק את איכות השירות הטובים ביותר לכל אחד מלקוחותינו.

ככל שאנחנו מתבגרים, פנינו הולכים ונהפכים לנפולים יותר, בעלי מראה עייף ושחוק. בעזרת ניתוח מתיחת הפנים, ניתן לקבל בצורה פשוטה מראה צעיר ורענן יותר

"בגיל 50 הסתכלתי על עצמי במראה ופתאום ראיתי דודה, דודה'לה, אישה מבוגרת. עור הפנים שלי היה חרוש קמטים, ממש המון קמטים. היו לי כאן שקיות מתחת לעיניים והרבה מאוד קמטים מתחת לעיניים. אני עברתי שאיבת שומן בקטע הזה (של הסנטר). מה שקורה שבגילאים שלנו עור הפנים פשוט מתדלדל ונופל למטה ואז נוצרות כאן קצת שקיות, קצת שומנים וקצת סנטר כפול".

ניתוח מתיחת הפנים מיועד למטופלים ומטופלים בהם התפתח רפיון בשרירי הפנים ועור הפנים ואלה מתבטאים בקמטים ובמראה נפול של הפנים.

"לא כל כך ידעתי מה לעשות. התחלתי אינטרנטים, התחלתי גוגלים, כל אחד מהרופאים הציג את הסחורה שלו, אבל מה שהכי קנה אותי היה רופא מסוים שאמר לי 'תשמעי, אני לא הולך לשנות אותך, יישאר לך כאן וכאן, את תהיי את עצמך כמו שהיית לפני עשר שנים'".

מתיחת הפנים תקטין את סימני ההתבגרות על ידי הידוק מעטפת שרירי הפנים ומתיחת העור. כך נוכל לקבל הגדרה טובה יותר של קו הלסת, להקטין את הקמטים בפנים ולהביא לרענון הרצוי. מרבית השינויים נובעים מהשינוי בתפיסה כי משיכת העור בלבד היא זו שתביא לשינוי הרצוי. בעבר, נהגנו למתוח את העור בלבד, התוצאות היו בהתאם. מראה מתוח מדי ותוצאות לא אחידות, שהביאו לעיתים לנפילה מוקדמת וחוזרת של הפנים בתקופה קצרה לאחר הניתוח.

"הרופא שלי הבטיח לי לא לעשות ממני בובה. מראש סיכמנו, והוא גם אמר, שיישארו לי קמטים טבעיים. זה די פתטי להיראות כמו ברבי כשאת בת 50, זה צריך להיות טבעי".

לאחר שהבנו כי העור מתנהג למעשה כמעטפת בלבד, אנחנו מטפלים בשכבה שנמצאת מתחתיו ובונים את המבנה שעליו יונח העור בתום הניתוח. בניית מבנה זה מעניקה את המראה הטבעי יותר ומביאה לתוצאות הנשמרות לאורך זמן.

"חששתי שאני אראה כמו האמריקאיות האלה. אז היום אני יכולה להזיז הכל, שום דבר לא נראה לא טבעי וגם לא כואב לי שום דבר. הפנים חלקות יותר, כל הקטע הזה שנפל, והייתה נפילה מאוד מאוד קשה, עלה למעלה. הוא הרים לי קצת את כל הפנים".

אם כן, מהי אותה שכבה בה אנו מטפלים מתחת לעור? שכבה זו היא רקמת חיבור העוטפת לדוגמה, את בלוטת הרוק, קדמית לאוזן, ובאזורים אחרים מתחברת לשרירי הרקה והצוואר. חיזוק והידוק של הרקמה הזו לכיוונים המנוגדים לנפילה שהתרחשה בפנים תביא להחזרת המראה הצעיר והרענן לפנים.

"הדבר היחיד שאולי יכל להישאר, ל-Face Lifting, זה שתי צלקות קטנטנות כאן וכאן שמבריאות כל הזמן. הרופא שלי הקפיד לעשות את זה בקו השיער ואין שום זכר לשום דבר, אין לי שום צלקת על הגוף. הנה, הפנים שלי החל מהסנטר, ממשיך לעיניים, ממשיך למצח, נקיות לגמרי".

טווח הגילאים יכול להיות רחב מאוד, לרבות הגילאים הצעירים, כשהסיבה היום בדרך כלל היא ירידה משמעותית במשקל. אולם הגיל הממוצע, הוא בסביבות גילאי ה-50, או בגילאים מאוחרים יותר במתיחות פנים חוזרות. מתיחת פנים אחת לא מביאה את הצורך לחזור על הניתוח והעור לא מזדקן מהר יותר לאחר הניתוח.
ההכנה לקראת הניתוח היא שגרתית. המטופלים יתבקשו לבצע בדיקות דם או בדיקות נלוות אחרות, וכן יצטכו להימנע מעישון ולהפסיק לפני הניתוח תרופות מדללות דם, כולל תוספי מזון שונים.

שיטות מתיחות הפנים השונות, מתבססות על חתכים שונים. החל מחתך קצר בקדמת האוזן ועד חתכים נרחבים יותר בקדמת או מאחורי האוזן. ניתן לומר באופן כללי, כי החתכים בקדמת האוזן יטפלו בשליש העליון, אמצעי ותחתון של הפנים. בשעה שהוספת החתך מאחורי האוזן תסייע לטיפול טוב יותר של איזור הצוואר.
חשוב להבין כי גם העור הוא ניתן למתיחה רק עד לגבול מסוים ומעבר לכך הוא עלול להינזק.
בסוף הניתוח בדרך כלל יש אשפוז של לילה אחד להשגחה ושחרור יום למחרת. את התוצאות אנחנו נראה בדרך כלל כארבעה עד שישה שבועות לאחר הניתוח. לאחר מכן, ובהדרגה, יקבלו הפנים את המראה הצעיר, הרענן והטבעי שלהם.

"אני אישה מאושרת. אישה שמחה. הייתי אישה שמחה קודם, אבל היום אני יכולה לחייך ולדעת ששום דבר לא מתכווץ. סך הכל קיבלתי את החיים שלי בחזרה".

ד"ר רם סילפן- שיטות חדשות לעיצוב ופיסול הפנים

תחום ניתוחי הפנים עבר שינויים רבים, אם בעבר הדגש התמקד במתיחת הפנים ובמראה עשוי ומתוח באופן לא טבעי, כיום הפרמטרים השתנו.

שיטות מתקדמות בתחום ניתוחי הפנים מתמקדות כיום בשחזור ושימור מראה הפנים הטבעי ולכן ההתמקדות הינה בהרמת אזורים שצנחו עם הגיל ולא במתיחת של כל הפנים.

בראיון עם עדי הימבלבלוי מסביר ד"ר רם סילפן את השינויים והחידושים בתחום, מהן השיטות הנפוצות כיום, ומהם השיקולים הרלוונטיים, כיצד מבוצעת ההתאמה ולמי מתאים הניתוח לעיצוב ופיסול הפנים.

ד"ר רם סילפן

ד"ר רם סילפן סיים בהצטיינות את לימודי הרפואה בשנת 1991, והתמחה בכירורגיה פלסטית בבתי החולים בילינסון וקפלן.
עוד מאמרים

ניתוחי פנים נוספים

במרפאתנו מתבצעים מגוון ניתוחי פנים נוספים, ביניהם ניתוח אף, ניתוח סנטר, הרמת עפעפיים, ניתוח הצמדת אזניים, הרמת גבות ומצח, בוטוקס וחומרי מילוי, פילינג, מיקרונידלינג וניתוח להסרת שומן מהלחי.

לפרטים נוספים מוזמנים לקרוא לתאם פגישת ייעוץ אישית

כלי נגישות

Got too top