ניתוחי חזה
והשפעות תרבויות

במחקר בינלאומי נמצא כי למנתחים פלסטיים ממדינות שונות בעולם יש השקפות שונות בנוגע למראה השד הנשי האידיאלי.

קראו עוד

ניתוחי חזה בהקשר תרבותי

מרכז תל אביב לכירורגיה פלסטית הנו המרכז המוביל לכירורגיה פלסטית אסתטית בישראל. המרכז פועל על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר בארץ ובעולם כולו ומספק את איכות השירות הטובים ביותר לכל אחד מלקוחותינו.

במחקר בינלאומי נמצא כי למנתחים פלסטיים ממדינות שונות בעולם יש השקפות שונות בנוגע למראה השד הנשי האידיאלי. השקפות אלו באות לידי ביטוי בגודל השד, בצורתו ואף בגודל העטרות, וההבדלים ביניהן נובעים מכך שאידיאל היופי הנשי והחשיבות שמיוחסת לגוף האישה משתנה בין תרבות לתרבות.

כמובן שהמידע הזה מתייחס רק להעדפת המנתח ולראות עיניו האישית, אך אינו בא לידי ביטוי בניתוחי החזה עצמם, מאחר שהמטופלות מעורבות בתהליך ועל המנתח לוודא שהמטופלות תהיינה מרוצות מתוצאות הניתוח בין שזהו ניתוח להגדלת החזה או להקטנת חזה.

 

by stockimages

כיצד התבצע המחקר?


במחקר המדובר נשלחו סקרים חזותיים למנתחים שונים בעולם דרך האימייל. 614 מנתחים מ-29 מדינות ענו על הסקרים. המנתחים קיבלו תמונה של מודל חזה נשי והתבקשו לעצב את החזה האידיאלי בעיניהם. בנוסף, המנתחים התבקשו למסור מידע דמוגרפי על עצמם כולל לאום, גיל, מין, מוצא אתני וניסיונם המקצועי.

במחקר נמצא שגם לגיל המנתחים הייתה השפעה על העדפותיהם, ונמצא שמנתחים מבוגרים יותר מעדיפים חזה גדול ומלא יותר וגודל עטרה גדול. למוצא האתני לא הייתה השפעה משמעותית על העדפות המנתחים. אך לעומת זאת למיקום הגאוגרפי הייתה השפעה רבה יותר על בחירתם.

נמצא למשל שמנתחים מהודו מעדיפים את המראה השד הגדול והמלא יותר, ואילו רופאים מצרפת מעדיפים את השד פחות גדול ומלא. למנתחים פלסטיים ממדינות שונות ישנן דעות שונות גם לגבי גודל העטרה האידיאלי. למשל, מנתחים מברזיל, ארצות הברית, הודו וצרפת מעדיפים שגודל העטרה יהיה גדול מאוד, גם בחזה טבעי וגם בחזה עם שתלים. לעומתם, מנתחים מגרמניה מעדיפים את גודל העטרה קטן מאוד.

יש להניח שגם המטופלות המעוניינות לעבור ניתוחי חזה מושפעות מאותן תפיסות יופי רווחות המשפיעות גם על המנתח הפלסטי. אף על פי כן, לפני ניתוח הגדלת חזה חשוב לתאם ציפיות ולקחת בחשבון נתונים נוספים כמו גובה, משקל וקוטר בית החזה של המטופלת כדי להגיע לתוצאות אופטימליות.

ד"ר רם סילפן

ד"ר רם סילפן

ד"ר רם סילפן סיים בהצטיינות את לימודי הרפואה בשנת 1991, והתמחה בכירורגיה פלסטית בבתי החולים בילינסון וקפלן.

כל הפוסטים

ניתוח להרמה והקטנת חזה - ד"ר רם סילפן

אקווזמן קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר, בנפת נפקט למסון בלרק – וענוף לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי ושבעגט ליבם סולגק. בראיט ולחת צורק מונחף, בגורמי מגמש. תרבנך וסתעד לכנו סתשם השמה – לתכי מורגם בורק? לתיג ישבעס. אקווזמן קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר, בנפת נפקט למסון בלרק – וענוף לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי ושבעגט ליבם סולגק. בראיט ולחת צורק מונחף, בגורמי מגמש. תרבנך וסתעד לכנו סתשם השמה – לתכי מורגם בורק? לתיג ישבעס. אקווזמן קוואזי במר מודוף. 

ניתוחי חזה נוספים

במרפאתנו מתבצעים מגוון ניתוחים לעיצוב החזה ביניהם ניתוח הגדלת חזה, הקטנת חזה, הרמת חזה, שיחזור שד וגניקומסטיה. לפרטים נוספים מוזמנים לקרוא לתאם פגישת ייעוץ אישית

כתבות אחרונות

מלאו עכשיו פרטים ובואו לפגישת ייעוץ:

מלאו עכשיו פרטים ובואו לפגישת ייעוץ:

1-700-50-10-35

דילוג לתוכן