10 דברים שכדאי לדעת על מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן מיועד להסיר עור ושומן עודפים וליצור מראה של בטן שטוחה ומוצקה. עם זאת, ניתוח למתיחת בטן לא יכול לשנות את מבנה הגוף או להחזיר אותו לגיל 18, הוא כן יכול להסיר עודפי עור שנוצרו בעקבות הריונות או ירידה משמעותית במשקל, להדק את השרירים בבטן, ולשפר את דימוי הגוף של מי שעובר את הניתוח.

קרא עוד >>

ניתוח מתיחת בטן

מרכז תל אביב לכירורגיה פלסטית הנו המרכז המוביל לכירורגיה פלסטית אסתטית בישראל. המרכז פועל על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר בארץ ובעולם כולו ומספק את איכות השירות הטובים ביותר לכל אחד מלקוחותינו.

ניתוח מתיחת בטן מיועד להסיר עור ושומן עודפים וליצור מראה של בטן שטוחה ומוצקה. עם זאת, ניתוח למתיחת בטן לא יכול לשנות את מבנה הגוף או להחזיר אותו לגיל 18, הוא כן יכול להסיר עודפי עור שנוצרו בעקבות הריונות או ירידה משמעותית במשקל, להדק את השרירים בבטן, ולשפר את דימוי הגוף של מי שעובר את הניתוח.
כמה דברים שחשוב לדעת לפני שמחליטים לעבור את הניתוח:

ניתוח מתיחת בטן אינו מוריד במשקל

הניתוח מיועד בעיקר לאנשים שכבר ירדו במשקל ואינם מרוצים ממראה הבטן, ולנשים לאחר לידות, הניתוח עוזר בהידוק ובמיצוק העור אך הוא אינו יכול להחליף הרזיה ושמירה על אורח חיים בריא.

ניתוח אחרי ירידה במשקל

הניתוח "מתקן" את כל הפגמים שפעילות ספורטיבית ודיאטה אינם מצליחים.
לפני הניתוח המטופלים מתבקשים להתחיל לעשות פעילות גופנית ולשמור על דיאטה כדי להגיע אל המשקל האופטימלי לפני הניתוח.

הזמן האופטימלי לניתוח מתיחת בטן

המתנה היא דבר טוב, בייחוד לאחר ירידה דרסטית במשקל. מומלץ להמתין כשנה לאחר הירידה במשקל לפני ביצוע הניתוח כדי שהגוף יגיע למשקל היציב שלו.

ההחלמה מהניתוח

ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח לכל דבר. המטופלים נשארים לילה אחד בבית החולים להשגחה וייתכן שייצטרכו משככי כאבים להקלה על הכאבים. בנוסף, ההתאוששות נמשכת לפחות שלושה שבועות, ובהם אסור למטופלים להרים משקל כבד ולאמץ את הגוף.

בחירת המנתח

ניתוח למתיחת בטן הוא ניתוח מסובך והוא דורש מנתחים בעלי ניסיון ודיוק רב. לכן לא כדאי להתפשר על איכות המנתח ולהתפתות למקומות המציעים מחירים זולים. מומלץ לעבור את הניתוח בקליניקות מסודרות אצל למנתחים בעלי שם, ניסיון והמלצות חיוביות.

ניתוח מתיחת בטן ועישון

מועמדים לניתוח חייבים להפסיק לעשן. העישון מעכב את זרימת הדם לאזור הריפוי ומעכב את הריפוי של הגוף, ולכן עלולות להיווצר צלקות מכוערות ואף נמק.

סוגי ניתוחים

ישנם שני סוגים עיקריים של ניתוחים למתיחת בטן: ניתוח המטפל בכל הבטן וניתוח המטפל רק בבטן התחתונה. ההתאמה לכל סוג ניתוח נמדדת לפי טווח המשק של המטופלים: במתיחת בטן מלאה המטופלים צריכים להיות בטווח של 30% מהמשקל האידיאלי שלהם, ובמתיחת בטן תחתונה בלבד המטופלים צריכים להיות בטווח של 10% מהמשקל האידיאלי שלהם.

מחויבות המטופל לניתוח

ניתוח למתיחת בטן דורש מחויבות גם מצד המטופל, ונדרש ממנו לשמור על משקל תקין ולהימנע מתנודות תנודות גדולות במשקל.

ניתוחים סטטיסטיים על הניתוח

בשנים האחרונות הייתה עלייה בפופולריות של ניתוח מתיחת בטן, וגם חלה ירידה בגיל המטופלות שעוברות את הניתוח. אם בעבר הגיל הממוצע של המנותחות היה 40–50, היום גם נשים בגיל 30 עוברות אותו.

מתיחת בטן והריונות

ניתוח מתיחת בטן אינו רעיון מומלץ לנשים שמתכננות לעבור היריון נוסף, מכיוון שבניתוח מתהדקים השרירים שצריכים להימתח בהריון, ועלולים להיגרם סיבוכים. הניתוח מומלץ לנשים שאינן מתכננות הריונות נוספים.

פתרונות אסתטיים לשינויים בגוף הנשי לאחר הריון ולידה

לאחר הריון ולידה נשים רבות מוצאות את עצמן בגוף שאינו מוכר להן. עודפי עור רבים, צניחת החזה והחלשות דופן הבטן מקנים מראה נפול וחסר חיטוב.

בסרטון תוכלו לשמוע מד"ר רם סילפן על השינויים שמתרחשים בגוף הנשי לאחר הריון, לידה והנקה, ומהם הפתרונות הניתוחיים שמציעה הרפואה האסתטית כיום.

בסרטון יסביר ד"ר סילפן למי יתאימו הניתוחים, מהו העיתוי המומלץ, כיצד לבחור מנתח ומהו הליך ההתאוששות. מוזמנים לצפות בסרטון.

ד"ר רם סילפן

ד"ר רם סילפן סיים בהצטיינות את לימודי הרפואה בשנת 1991, והתמחה בכירורגיה פלסטית בבתי החולים בילינסון וקפלן.
עוד מאמרים

ניתוחי גוף נוספים

במרפאתנו מתבצעים מגוון ניתוחי גוף לעיצוב מראה הגוף, ביניהם, שאיבת שומן, מתיחת הבטן, ניתוח עיצוב הטבור, מתיחת זרועות, ניתוח מתיחת ירכיים, ניתוח עיצוב הישבן, טיפול בעודפי עור, ובגידולי עור, ניתוחי פלסטיקה וגינלית וניתוחים לחיטוב הגוף

לפרטים נוספים מוזמנים לקרוא לתאם פגישת ייעוץ אישית

כלי נגישות

Got too top