ניתוח עיצוב הסנטר

לסנטר תפקיד חשוב ביצירת סימטריה ואסתטיקה נכונה לפנים. יחד עם האף, הסנטר יכול להגדיר איזון בפנים הנראה בעיקר בתמונת פרופיל. ניתוח המשלב עיצוב סנטר יחד עם ניתוח אף הינו ניתוח מקובל. הסנטר מגדיר את הפנים וייתכן גם את המטופל/ת. נהוג לשייך סנטר ארוך לעוצמה וכוח, בשעה שסנטר קצר מפגין חולשה.

בשעה שניתוחים לקידום הסנטר (המערבים קידום עצמות הלסת) מורכבים יותר ואף מגדילים את הסיכון לפגיעה עצבית, הגדלת הסנטר באמצעות שתל סיליקון פשוט יותר, מאפשר שילובו עם ניתוחים אחרים (לדוגמא מתיחת פנים על מנת להתגבר על הקפל המצוי מתחת לשפה התחתונה ו/או על הסנטר הצנוח).

שתל הסיליקון, בו נעשה שימוש היום הינו חומר בטוח, מוצק אשר ניתן לעצבו בקלות בחדר הניתוח ו/או להסירו במידת הצורך.

למי מיועד הניתוח ?

הניתוח מיועד לגברים ונשים הסובלים ממנח אחורי של הסנטר (מיקרוגניה). מצב זה מהווה את הבעיה השכיחה ביותר בקרב השינויים המתרחשים בעצמות הגולגולת. כיוון שאיננו מלווה בבעיות תפקודיות, מיקרוגניה בד"כ איננה מטופלת אלא כאשר ברצוננו לטפל בבעיה האסתטית.

מתי שמים לב למיקרוגניה?

בד"כ בזמן ייעוץ לניתוח אף ישימו לב המטופלים לבעיה. יש להדגיש את ההבדל בין מיקרוגניה (סנטר קטן) למיקרוגנטיה (חוסר התפתחות של עצם הלסת) , כאן הטיפול אחר (ניתוח לקידום הלסת).

למי לא מתאים ניתוח השתלת סנטר ?

הניתוח איננו מתאים לסנטר קטן במיוחד, בעיית סגר בשפה התחתונה, בעיית מנשך חמורה ומחלת רירית פה.

הליך הניתוח

קיימות 2 גישות: גישה חיצונית (בה אינני משתמש בשל הצלקת הנותרת בעור) וגישה פנימית, דרכה מוחדר השתל דרך רירית הפה

תופעות לוואי וסיבוכים אפשריים

כמו בכל ניתוח וטיפול רפואי, גם בניתוח השתלת סנטר ישנם סיכונים וסיבוכים אפשריים, כגון:

מבין תופעות הלוואי עלולה להתרחש נפיחות (זמנית), אדמומיות, קושי בלעיסה (זמנית), אך שכיחות הסיבוכים נמוכה. מביניהם ניתן למנות: דחיית שתל, זיהום, חוסר תחושה בשפה התחתונה.

איך נוכל לעזור לך?

שמרו על קשר

1-700-50-10-35

03-7608560

telavivplasticsurgery@gmail.com