המסת שומן בקור לאחר לידה

אמהות טריות רבות מופתעות לגלות שהגוף לא חוזר לצורתו מלפני ההיריון באותה מהירות כמו אצל הסלבריטאיות המצטלמות במדורי הרכילויות כשהן לבושות בסקיני ג'ינס שבוע לאחר הלידה. כמובן שקל יותר לחזור לגזרה אחרי הלידה עם עזרה של מאמן פרטי, שף אישי וצי של מטפלות, אבל גם אמהות מן השורה שלא נהנות מכל הפריבילגיות האלה יכולות לרזות ולחטב את גופן, באמצעות תזונה נכונה, פעילות גופנית, ושיטות בטוחות ולא פולשניות כמו המסת שומן בקור.

המסת שומן בקור לאחר לידה

מהי המסת שומן בקור?

המסת שומן בקור (המכונה גם הקפאת שומן או Coolsculpting) היא שיטה לא פולשנית לחיטוב הגוף המבוססת על תגלית של שני חוקרים באוניברסיטת הרווארד שמצאו שתאי השומן חשופים יותר לקור בהשוואה לתאי גוף אחרים. את הטיפול בהמסת שומן ניתן למקד במצבורי השומן העקשניים שאינם נכנעים לפעילות גופנית. ברגע שמאתרים את האזורים הבעייתיים האלו, מקפיאים אותם למוות מתחת לעור באמצעות מכשיר מיוחד. הגוף מעבד ומסלק את תאי השומן המתים באופן טבעי.

מה היתרונות של המסת שומן בקור לנשים אחרי לידה?

אחרי הלידה, הדבר האחרון שאת צריכה הוא להעביר את הגוף עוד טראומה. לכן המסת שומן בקור היא פתרון יעיל במיוחד לנשים אחרי לידה שמעוניינות להיפטר מעודפי שומן השורדים בגוף למרות דיאטה ופעילות גופנית, בעיקר באזור המותניים, הבטן והירכיים. כאמור, המסת שומן בקור הוא הליך בטוח ולא פולשני, והוא מאפשר להעלים תאי שומן עקשניים בתוך זמן קצר, בלי כאב או תופעות לוואי לא נעימות ובלי צורך בהחלמה ממושכת.
טיפול המסת שומן בקור מורכב מכמה מפגשים, וכל מפגש אורך כשעה. לאחר כל טיפול ניתן לחזור לשגרה באופן מידי ואין כאבים או אי-נעימויות כמו בטיפולי חיטוב גוף אחרים כמו ניתוחים לשאיבת שומן או טיפולי לייזר. המסת שומן בקור מתמקדת אך ורק בתאי השומן הספציפיים, והיא אינה פוגעת ברקמות הקרובות.
יתרון נוסף של טיפול המסת שומן בקור הוא שניתן לראות את תוצאות הטיפול כבר לאחר מפגש אחד. אחרי כמה חודשים של טיפול סדיר, השינוי כבר יהיה דרסטי, זאת מכיוון שלוקח לתאי השומן כמה זמן להיעלם מהגוף לגמרי.

איך מתבצע הטיפול בהמסת שומן בקור?

לפני הטיפול, הרופא הפלסטי יסביר לך על התהליך ועל התוצאות הצפויות ממנו, ואת תצביעי על האזורים שבהם תרצי לטפל. עודפי השומן יוסרו על ידי הצמדה של שני לוחות קפואים לאזור הייעודי. התחושה היא של מעט לחץ ומשיכה, אבל את לא אמורה להרגיש כאב. הטיפול נמשך כשעה ולאחריו תוכלי לחזור לעניינייך. למרות תחושת הקור, מטופלים רבים מנצלים את ההזדמנות כדי לקרוא או לנמנם.
תוצאות הטיפול בהמסת שומן בקור הן קבועות, ותאי השומן שהוסרו בתהליך כבר לא יחזרו למקומם. כדי לתמוך בתהליך ולשמור על תוצאותיו מומלץ להקפיד על תזונה בריאה ומאוזנת ועל פעילות גופנית.