5 סיבות לעיגולים כהים מתחת לעיניים

המון אנשים, צעירים ומבוגרים, מתלוננים על עיגולים כהים מתחת לעיניים. ישנן סיבות רבות הגורמות להופעתם של צללים כהים מתחת לעפעפיים התחתונים, וגם שילוב של מספר בעיות יכול לגרום לתופעה זאת. לפניכם חמש סיבות להיווצרות עיגולים כהים מתחת לעיניים ודרכי הטיפול בבעיה לפי כל אחת מהסיבות:

קרא עוד >>

עיגולים כהים מתחת לעיניים

מרכז תל אביב לכירורגיה פלסטית הנו המרכז המוביל לכירורגיה פלסטית אסתטית בישראל. המרכז פועל על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר בארץ ובעולם כולו ומספק את איכות השירות הטובים ביותר לכל אחד מלקוחותינו.

המון אנשים, צעירים ומבוגרים, מתלוננים על עיגולים כהים מתחת לעיניים. ישנן סיבות רבות הגורמות להופעתם של צללים כהים מתחת לעפעפיים התחתונים, וגם שילוב של מספר בעיות יכול לגרום לתופעה זאת. לפניכם חמש סיבות להיווצרות עיגולים כהים מתחת לעיניים ודרכי הטיפול בבעיה לפי כל אחת מהסיבות:

1. עור דק

העור מתחת לעפעף התחתון הוא העור הדק ביותר בגוף, לכן קרני אור חודרות דרך העור והצבע הסגול של שריר העפעף נראה דרכו.
הפתרון: לא ניתן לעבות את עור העפעף באופן משמעותי, אך ניתן לעבור טיפולים בלייזר מיוחד היוצר קולגן בשכבות העמוקות יותר של עור העפעף, ובכך לעבות את העור במידת מה ולסייע להסיר את העיגולים השחורים.

2. פיגמנטציה

חשיפה לשמש יכולה לגרום לפיגמנטציה של עור העפעף התחתון. בדרך כלל פיגמנט זה מופיע על החלק החיצוני של העור ויכול להופיע כנמשים, כתמים חומים או שיזוף.
הפתרון: קרם הלבנה הידרוקינון יכול להפחית את צבע הפיגמנט. בנוסף גם טיפולי אור יכולים להסיר את העיגולים הכהים מתחת לעיניים הנגרמים על ידי פיגמנט. כדי למנוע היווצרות פיגמנטציה מתחת לעיניים, מומלץ להשתמש בקרם הגנה ולהרכיב משקפי שמש.

3. כלי דם קטנים

משום שעור העפעף כה דק ניתן לראות דרכו ורידים זעירים וכלי דם נוספים. אצל אנשים מסוימים יש שפע של כלי דם קטנים אשר יוצרים צבע כחול-סגלגל בעור.
הפתרון: טיפול באור (IPL), זהו טיפול שמאוד יעיל בסגירת ורידים קטנים וכלי דם נוספים. צמצום מספר כלי הדם היא דרך יעילה להסיר את העיגולים הכהים תחת העיניים הנגרמות על ידי הצבע הכחלחל של כלי הדם. IPL מתאים לשימוש על סוגי עור בהיר בלבד.

4. עצמות ארובת העין

יש אנשים שיש להם שקע בעצמות של ארובת העין ליד האף, ובגלל חוסר בשומן מוטל צל מתחת לעפעף התחתון.
הפתרון: הטיפול היעיל ביותר הוא ניתוח עפעפיים, אפשר גם בשילוב עם השתלת שומן באזור. אלטרנטיבה נוספת היא מילוי עורי במספר טיפולים בכמויות קטנות בכל פעם, אך יש לזכור שלא מומלץ לחזור על זריקות מרובות דרך עור העפעף.

5. הזדקנות העפעף

בגיל מבוגר בדרך כלל שומן העפעף מתבלט כלפי חוץ, והתוצאה היא מראה עיניים נפוחות הנקרא גם שקיות מתחת לעיניים.
הפתרון: ניתוח עפעפיים היא השיטה היעילה ביותר להסיר את השקיות הנוצרות מתחת לעיניים בגלל הזדקנות. במהלך הניתוח מסירים עור עודף ומהדקים את שרירי העפעף.

ניתוח עפעפיים – הרמת עפעפיים – ד"ר רם סילפן

ניתוח עפעפיים מיועד להשיב את המראה הטבעי של העיניים. בסרטון יציג ד"ר סילפן שינויים בשיטות הטיפול, מהם המצבים בהם נדרש ניתוח עפעפיים, מה כוללת ההכנה לניתוח, תיאור הליך הניתוח, שכיחות ושביעות רצון של מטופלים.

ד"ר רם סילפן

ד"ר רם סילפן סיים בהצטיינות את לימודי הרפואה בשנת 1991, והתמחה בכירורגיה פלסטית בבתי החולים בילינסון וקפלן.
עוד מאמרים

ניתוחי פנים נוספים

במרפאתנו מתבצעים מגוון ניתוחי פנים נוספים, ביניהם ניתוח אף, ניתוח סנטר, הרמת עפעפיים, ניתוח הצמדת אזניים, הרמת גבות ומצח, בוטוקס וחומרי מילוי, פילינג, מיקרונידלינג וניתוח להסרת שומן מהלחי.

לפרטים נוספים מוזמנים לקרוא לתאם פגישת ייעוץ אישית

כלי נגישות

Got too top