מהו אף מושלם?והאם קיימת הגדרה אחידה לאף מושלם?

צורת האף נקבעת על ידי מבנה הפנים, הגיל והמוצא האתני של האדם ולכן היא ייחודית לכל אדם.

קרא עוד >>

האף המושלם

מרכז תל אביב לכירורגיה פלסטית הנו המרכז המוביל לכירורגיה פלסטית אסתטית בישראל. המרכז פועל על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר בארץ ובעולם כולו ומספק את איכות השירות הטובים ביותר לכל אחד מלקוחותינו.

צורת האף נקבעת על ידי מבנה הפנים, הגיל והמוצא האתני של האדם ולכן היא ייחודית לכל אדם. מבחינה ויזואלית, בדרך כלל האף נחשב "מושלם" כאשר הפרופורציות בין גשר האף וקצה האף יוצרות מראה הרמוני ואחיד, ולפי מחקרים מהזמן האחרון, כשהעיגול בקצה האף יוצר זווית של 106 מעלות.

למרות שההגדרה היחידה של אף מושלם עשויה להשתנות בקרב אנשים, קיימות תכונות מקובלות שהן אוניברסליות להגדרת מראה פנים אסתטי. התכונות האלה כוללות גב אף ישר, קצה אף צר, גומחה קטנה שבין גב האף והקצה, זוויות פנים מתאימות, בליטת אף ורוחב מתאימים.

אפשר להמשיך ולנתח את אסתטיקת הפנים על ידי התבוננות בחזית הפנים ובפרופיל ולבחון כיצד ניתן ליישם עקרונות מתמטיים של פרופורציות על מנת לתאר את היופי במדדים אובייקטיביים. נראה כי סימטריה היא תכונת יופי שמקובלת מבחינה אוניברסלית.
אפשר לבחון סימטריה על ידי חלוקה של הפנים לשלושה חלקים שווים בצורה אופקית, כאשר האף מייצג את השליש האמצעי של הפנים. באופן דומה, אם נחלק את הפנים בצורה אנכית לחמישה חלקים שווים, נבחין כי רוחב האף צריך להיות שווה ערך לרוחב של כל עין.

כיצד מודדים אף מושלם ומהו חתך הזהב?

פרופורציות פנים (היחס בין האיברים בפנים) המשקפות את חתך הזהב נחשבות יפות באופן אוניברסלי. יחס הזהב, 1.618, מחושב מהרצף של פיבונאצ'י ונצפה המון בטבע. דפוסי זרעי חמניות, תבנית ספירלית של צדפים, והאדם הוויטרובי הידוע של דה וינצ'י – כולם מפגינים יחס אסתטי זה, וגם אדריכלים ומעצבי פנים משתמשים בו. מנתחים פלסטיים רבים מחילים יחס זה למדידות שונות בפנים.

ידועניות בעלות אף מושלם

על פי מחקרים שפורסמו לאחרונה נמצא כי הזווית האופטימלית של העיגול בקצה האף הנשי צריכה להיות בגודל של 106 מעלות על מנת ליצור אף מושלם.
על מנת להגיע למסקנה חד משמעית לגבי מידותיו של אף מושלם אצל נשים צעירות, מספר מנתחים פלסטיים בדקו את תגובת הנחקרים למגוון זוויות שהוצגו בדיוקנים דיגיטליים של נשים לבנות בגילאי 18-25. החוקרים השתמשו בקבוצת מיקוד ובמשתמשי רשתות חברתיות מקוונות, ונמצא כי זווית של 106 מעלות נבחרה באופן עקבי כמושכת ויפה יותר.

בהתאם למדדים מדויקים אלו, סומנו מספר ידועניות כבעלות אף מושלם, כמו השחקנית סקרלט ג'והנסון, הדוכסית מקיימברידג' קייט מידלטון, ג'סיקה בייל, וקייט בקינסייל.

 

מקור: Flickr

אמנם יופי הוא בעיני המתבונן אך גם יופי ניתן למדוד בעזרת חישובים מדוייקים.
גם אם לא נולדתם עם אף מושלם בעל פרופורציות אידיאליות ואינכם מרוצים ממראהו, ניתוח אף הוא פתרון שיכול להיטיב עם מראה הפנים שלכם.

לקבלת מידע וייעוץ בנוגע לניתוח אףצרו קשר באתר או בטלפון 1-700-50-10-35 והתקרבו צעד נוסף לעבר האף המושלם.

ד"ר רם סילפן מנהל מרכז ת"א לכירורגיה פלסטית מסביר הכל על ניתוח אף

ניתוח אף הוא ניתוח שכיח מאד, יחד עם זאת יש חשיבות גדולה לרצונות המטופל ולהתאמה שאנו מבצעים למבנה הפנים, זוויות ופרופורציות רצויות, צבע העור ורצונות המוטפל. תכנית העבודה תבנה בעזרת תכנת הדמיה שתאפשר לראות את התוצאה הצפויה. מוזמנים להכנס ולשמוע את ד"ר סילפן מסביר.

ד"ר רם סילפן

ד"ר רם סילפן סיים בהצטיינות את לימודי הרפואה בשנת 1991, והתמחה בכירורגיה פלסטית בבתי החולים בילינסון וקפלן.
עוד מאמרים

ניתוחי פנים נוספים

במרפאתנו מתבצעים מגוון ניתוחי פנים נוספים, ביניהם ניתוח אף, ניתוח סנטר, הרמת עפעפיים, ניתוח הצמדת אזניים, הרמת גבות ומצח, בוטוקס וחומרי מילוי, פילינג, מיקרונידלינג וניתוח להסרת שומן מהלחי.

לפרטים נוספים מוזמנים לקרוא לתאם פגישת ייעוץ אישית

כלי נגישות

Got too top