5 מיתוסים ועובדות על חזה נפול

עבר רווחה האמונה שכדי למנוע את נפילת החזה בגיל צעיר ולהימנע מניתוח הרמת חזה יש ללבוש חזייה במשך כל שעות היום ואף בזמן השינה. היום התפיסה הזאת רווחת פחות, אבל עדיין יש כמה מיתוסים רווחים, ובהם מיתוסים שגויים, הנוגעים לצניחת החזה. רוצה לדעת מה נכון ומה לא לגבי צניחת חזה?

קרא עוד >>

מידע על חזה נפול

מרכז תל אביב לכירורגיה פלסטית הנו המרכז המוביל לכירורגיה פלסטית אסתטית בישראל. המרכז פועל על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר בארץ ובעולם כולו ומספק את איכות השירות הטובים ביותר לכל אחד מלקוחותינו.

מיתוס 1: החזה צונח עם התבגרות הגוף

עובדה: התבגרות הגוף באה לידי ביטוי גם בחזה. רצועות קופר, אותן רקמות המחברות בין השדיים ושומרות על זקיפותם, נמתחות וגורמות לנפילת החזה. בנוסף, לעתים מצטבר שומן רב ברקמות אלו, והוא גורם לצניחה של החזה.

מיתוס 2: לבישת חזייה תמנע את נפילת החזה

עובדה: לבישת חזייה באופן קבוע אינה מונעת את צניחת החזה. החזייה אמנם מעצבת את החזה ותומכת בו, אבל אינה משפיעה על תהליכים כמו התבגרות הגוף וכוח המשיכה. יש הטוענים שלבישת חזייה יש השפעה הפוכה; כלומר, לבישה קבועה של חזייה מחלישה את רקמות השדיים ומזרזת את צניחתן.

מיתוס 3: יש תרגילים העוזרים לשמור על חזה זקוף

עובדה: מכיוון שהחזה מורכב משומן ולא משרירים, תרגילי התעמלות אינם יכולים לחזק אותו ולמנוע את צניחתו  החזה. אבל יש תרגילי חזה שיכולים לחזק את השרירים והרצועות שסביב החזה ולשפר את מראהו.

מיתוס 4: הנקה גורמת לצניחת החזה

עובדה: נשים רבות חוששות שההנקה תגרום לצניחת החזה ומעדיפות לוותר על תהליך זה. אך מחקרים בנושא הגיעו למסקנה שהגורם לצניחת החזה הוא ההיריון עצמו ולא תהליך ההנקה, מכיוון שבמהלך ההיריון נמתחות רצועות קופר. עם זאת, שמירה על משקל בריא בעת ההיריון יכולה למזער את הצניחה.

מיתוס 5: עישון ושיזוף משפיעים על צניחת החזה

עובדה. גם עישון וגם שיזוף הם גורמי סיכון משמעותיים לצניחת החזה. גורמי סיכון נוספים הם כל הרגלי הבריאות לקויים האחראיים לפירוק קולגן בגוף, אותו חלבון מבני עיקרי המצוי ברקמות החיבור של בעלי החיים.

הרמת חזה נשי – ריאון עם ד"ר רם סילפן

נשים רבות מתמודדות עם חזה נפול לאחר ירידה במשקל או לאחר הריון, לידה והנקה. מראה החזה הנפול והצונח משפיע על תחושת הביטחון, הנוחות ועל הדימוי העצמי. הניתוח שכיח מאד, ולאחר החלמה של כשבוע עד 10 ימים תוכלו לשפר את המראה ואת איכות החיים.

ד"ר רם סילפן

ד"ר רם סילפן סיים בהצטיינות את לימודי הרפואה בשנת 1991, והתמחה בכירורגיה פלסטית בבתי החולים בילינסון וקפלן.
עוד מאמרים

ניתוחי חזה נוספים

במרפאתנו מתבצעים מגוון ניתוחים לעיצוב החזה ביניהם ניתוח הגדלת חזה, הקטנת חזה, הרמת חזה, שיחזור שד וגניקומסטיה. לפרטים נוספים מוזמנים לקרוא לתאם פגישת ייעוץ אישית

כלי נגישות

Got too top