סיפורים מהוליווד: על ניתוחים מפורסמים

ד"ר רם סילפן התארח בתכנית הבוקר של ערוץ 10 ודיבר על ניתוחים פלסטיים בהוליווד: מה הגורם לניתוחים פלסטיים מוגזמים שמעוותים את הפנים, ומה האחריות של המנתח הפלסטי בנושא?

קרא עוד >>

ניתוחים פלסטיים מהוליווד

מרכז תל אביב לכירורגיה פלסטית הנו המרכז המוביל לכירורגיה פלסטית אסתטית בישראל. המרכז פועל על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר בארץ ובעולם כולו ומספק את איכות השירות הטובים ביותר לכל אחד מלקוחותינו.

ד"ר רם סילפן התארח בתכנית הבוקר של ערוץ 10 ודיבר על ניתוחים פלסטיים בהוליווד: מה הגורם לניתוחים פלסטיים מוגזמים שמעוותים את הפנים, ומה האחריות של המנתח הפלסטי בנושא?

אור הלר:

לארה פלין שחקנית יפהפייה בהוליווד, שיחקה בהרבה סדרות ("טווין פיקס") וסרטים, ואתם רואים את הרגרסיה, השינוי מ-1989 ועד 2015, כתוצאה מריבוי ניתוחים פלסטיים, הפנים התעוותו לחלוטין. נמצאים אתנו שניים, המנתח הפלסטי ד"ר רם סילפן, ועמנואל הורי השחקנית שפרסמה עכשיו ספר שנדבר עליו.

אור הלר: אתה רואה את התמונות האלה, מה אתה אומר?

ד"ר סילפן: אנחנו מדברים על ניתוח הרמת פנים. זה ניתוח מאוד שכיח בתחום הכירורגיה הפלסטית והאסתטית.

אור הלר: כמה ישראלים עושים את זה בשנה?

ד"ר סילפן: אין סטטיסטיקה מדויקת, אבל הייתי מדבר על כמה אלפים. בניתוח מבצעים פעולה שמרנית, כמו מילויים – שיש מנתחים שלא יודעים לעשות. אותם כוכבים בהוליווד, לא שונים משאר האוכלוסייה. הדרישות שלהם אולי שונות, המטרות שלהם אולי שונות –

אור הלר: אבל גם הם רוצים להיות צעירים ויפים לנצח – כמו רנה זלווגר שממש היה קשה לזהות אותה בשלב מסוים, נכון?

הם עומדים תחת לחץ מתמשך כל הזמן, הם חשופים לאור הזרקורים, הם רוצים להיראות רעננים וצעירים, וזה חלק מהמקצוע שלהם, עד כדי כך ששלטונות המס בארה"ב הכירו בניתוחים קוסמטיים כהוצאה מוכרת.

תראה למשל את מיקי רורק, למה זה?

מכמה סיבות. הסיבה הראשונית – הניתוחים האלה צריכים להיות ניתוחים שמרניים. אנחנו מחפשים את המראה הרענן, הצעיר. בסופו של דבר אנחנו רוצים שהמטופל ייראה בצורה טבעית, ולא בצורה חריגה או שונה. לעתים, הדרישות של המטופלים עצמם הן דרישות מופרזות. מישהו שהוא לגמרי מחובר למציאות אבל דורש דרישות מופרזות – הוא נראה טוב, נראה בסדר – אין צורך לנגוע.

אבל איפה האחריות של המנתחים הפלסטיים, כמו שאתה אומר – מישהו שנראה טוב, נראה בסדר בסך הכול, להגיד לו "שמע, לך הביתה"? זה קורה?

בוודאי. יש קריטריונים אסתטיים שאנחנו עוקבים אחריהם, כמובן שגם המטופל עצמו צריך לדעת לקראת איזו פרוצדורה הוא הולך. תיאום ציפיות הוא מאוד חשוב בנושא הזה. בכל הניסיונות להשתמש בטכנולוגיה חדישה, צריך להיזהר ולהבין שלא תמיד יודעים מה המשמעות שלה לאורך זמן. גם בבחירת המנתח – האם יש לו הכשרה? האם הוא שייך לארגון הכירורגיה הפלסטית בישראל? צריך להיזהר.

עמנואל הורי: אתם שוכחים גם לציין שמתוך מאות אלפי הנשים שעוברות ניתוחים היום בעולם, מתוך כל המקבץ הזה, אנחנו רואים חלק מזערי מהתעשייה שאנחנו אומרים עליהן:
"פה לא הצליח לה". יש הרבה נשים שזה מאוד מצליח להן, וזה מאוד יפה. ללארה פלין היו הפרעות אכילה, בגיל צעיר היא יצאה עם גברים מבוגרים – יש שם אולי עניין פסיכולוגי.

מיה זיו-וולף: אז אנחנו לא באמת יודעים מה קורה שם, אולי זו לא חוכמה לשפוט  לפני התמונות?

ד"ר סילפן:  הייתי רוצה לציין שהיום בתכנית לא ראינו דוגמאות מוצלחות, בדיוק באותה מידה יש דוגמאות טובות.

הרמת חזה נשי – ד"ר סילפן

נשים רבות מתמודדות עם חזה נפוללאחר ירידה במשקל או לאחר הריון, לידה והנקה. מראה החזה הנפול והצונח משפיע על תחושת הביטחון, הנוחות ועל הדימוי העצמי. הניתוח שכיח מאד, ולאחר החלמה של כשבוע עד 10 ימים תוכלו לשפר את המראה ואת איכות החיים.

בסרטון יסביר ד"ר סילפן באופן מקיף על צניחת שד, מהן הסיבות לצניחה ודרכי הטיפול.

ד"ר רם סילפן

ד"ר רם סילפן סיים בהצטיינות את לימודי הרפואה בשנת 1991, והתמחה בכירורגיה פלסטית בבתי החולים בילינסון וקפלן.
עוד מאמרים

ניתוחי גוף נוספים

במרפאתנו מתבצעים מגוון ניתוחי גוף לעיצוב מראה הגוף, ביניהם, שאיבת שומן, מתיחת הבטן, ניתוח עיצוב הטבור, מתיחת זרועות, ניתוח מתיחת ירכיים, ניתוח עיצוב הישבן, טיפול בעודפי עור, ובגידולי עור, ניתוחי פלסטיקה וגינלית וניתוחים לחיטוב הגוף

לפרטים נוספים מוזמנים לקרוא לתאם פגישת ייעוץ אישית

כלי נגישות

Got too top